RSS

Archive for Duben, 2009

Úvod

Pondělí, Duben 20th, 2009

.: Vítáme vás :.

Společnost pro výzkum paranormálních jevů, z.s.
IČ: 02227088

Mezi naše hlavní cíle patří:
- objevování, studování, dokumentování a objasňování nevysvětlitelných úkazů
- shromažďování, uchovávání a využívání získaných poznatků ve prospěch společnosti
- sledování, studování, dokumentování a objasňování zvláštních schopností osob, s možností jejich využití ve prospěch společnosti
- pečování o rozvoj technického vybavení a prostředků pro výzkum paranormálních jevů
- spolupráce s jinými, podobně zaměřenými organizacemi

Doufám, že se nám bude dařit na maximum plnit všechny vytyčené cíle a že touto cestou v tomto oboru dosáhneme co nejvíce úspěchů a přínosů.

Úvod

Vítáme Vás na stránkách o posmrtném životě. Budu ráda, když touto cestou najdu pár příznivců, kteří se budou chtít podělit o své názory, zážitky, budou se chtít podílet na těchto stránkách, nebo prostě jen ty, kteří mají zájem se něco zajímavého dozvědět. TECHNICKÁ POZNÁMKA: pokud Vám stránky nefungují jak mají, především v prohlížeči Internet Explorer (hlášení: Na stránce se vyskytla chyba), používejte prosím jako prohlížeč Mozillu Firefox.

Každý podléhá myšlence na smrt, není člověk který by na ni zapomněl, čeká na každého bez vyjímky. Ale jen málokdo na smrt nenahlíží jako na definitivní konec všeho. Tyto stránky mají posloužit jako malý náhled do historie spiritismu, jako vysvětlení pojmů, omylů, důkazů, prostě všeho co se týká smrti a posmrtného života. Rozhodně nemají vyvolat pocit vnucování jakéhosi názoru, je to jen nestranný přehled Všem, kdo jsou, i třeba jen na chvilku, lační dozvědět se něco o “onom světě”.

Sama se na objasnění posmrtného života intenzivně věnuji řadu let, přečetla jsem spoustu materiálů (ze kterých z velké části vznikly tyto stránky), leč musím přiznat, že jasný důkaz posmrtného života opravdu nemám. A snažím se být stále objektivní a dokud sama nedostanu zcela přesvědčivý a nevyvratitelný důkaz, neuvěřím. Ale ani to mne neodrazuje od dalšího hledání důkazů. Vždyť život je tak krátký a otázek tolik.

Snad tyto stránky splní svůj účel jak se dozvědět pár zajímavých věcí o posmrtném životě a nebudou patřit mezi ty, jež jsou spíše jen o spekulacích a pohádkách. Budu se snažit Vám všem přinášet objektivní informace a doufat, že se mi podaří udržet stránky na profesionální úrovni (teda jestli se tomu dá tak říci :-)  ) a že najdu i pár příznivců.

Veronika

Friedrich Jürgenson

Pondělí, Duben 27th, 2009

Friedrich Jürgenson - narodil se 8.února roku 1903 v Oděse a zemřel v říjnu roku 1987
- studoval a následně také pracoval jako malíř a muzikant
- v roce 1957 si zakoupil magnetofon k nahrávání svého zpěvu, poté zjistil, že na páscích není jen jeho hlas, ale i jiné nevysvětlitelné zvuky a zprávy
- velký zlom, kdy začal opravdu věřit v posmrtný život, nastal, když se na pásce ozval hlas jeho matky
- po tomto důkazu opustil svou profesi malíře a plně se začal věnovat fenoménu elektronického hlasu
- zachycoval hlasy mluvící různými jazyky – švédsky, německy, rusky, italsky, anglicky atd.
- na jaře roku 1960 mu hlasy sdělily, aby začal používat rádio a toto médium používal až do své smrti
- zanechal po sobě stovky nahraného materiálu
- vydal: r. 1964 – Hlasy z vesmíru, r. 1968 – Rádio a mikrofon kontakty se smrtí

 

Zaklínání

Pátek, Duben 24th, 2009

- magický úkon, sloužící k přivolání, poutání a odesílání, eventuelně zahánění evokovaných astrálních bytostí
- v širším smyslu tak můžeme označit každou slovní magickou formuli, užívanou pro komunikaci s těmito bytostmi

Xenologie

Pátek, Duben 24th, 2009

- z řeckého ksenos – cizí + glossa – jazyk
- medijní jev, v jehož průběhu předává médium komuniké (ústní, písemné, na zásadě přímého psaní) v pro něj neznámém jazyce (jedním nebo mnoha)
- viz glosolálie

Xenolalie

Pátek, Duben 24th, 2009

- xenolalie je na rozdíl od glosalie schopnost mluvit jazyky, které skutečně existují, ale jejich znalost je u člověka vyvolána pomocí působení paranormálních sil. Např. médium v transu používá plynnou řečtinu, přestože v normálním životě tento jazyk neovládá a ani s ním nikdy nepřišlo do bližšího kontaktu
- projevy xenolalie jsou také běžné v průběhu regresních terapií