RSS

Archive for the ‘Základní informace’ Category

Základní informace

Pondělí, Květen 4th, 2009

V dnešní době fotografuje kdokoliv, cokoliv a kdekoliv. Od vzniku fotografie ale na vyvolaných snímcích občas není pouze to, co zrovna fotograf vidí a zachycuje, ale i cosi, co není lehké identifikovat (různé obrazce, objekty, obrysy atd.). Samozřejmě, že většina je podvrh, nebo pouze souhra přírodních jevů, či chyba techniky, existují však i fotografie, které se ani specialistům dodnes nepodařilo vysvětlit.
Ve většině případů se neobvyklé jevy zobrazí na fotografii až po jejich vyvolání, fotograf o nich ve chvíli zachycení vůbec neví.

Jak víme, vzniká fotografie tak, že čočkou fotografického přístroje pronikají elektromagnetické paprsky (světlo), dopadají na emulzi a vyvolávají v ní chemické změny. Viditelné světlo však představuje pouze malý výsek elektromagnetického spektra. Je tedy možné, že za určitých okolností působí na filmovou emulzi i paprsky existující v oblastech mimo světelné spektrum. Paprsky, které mohou být prostřednictvím takzvaných subtilních energií přímo ovlivňovány vědomím žijících nebo i zemřelých mentálních entit. Tímto způsobem by mohlo mít vědomí přímý vliv na to, co se na negativech objeví.

(Celý příspěvek…)