RSS

Archive for the ‘Foto z onoho světa’ Category

Foto – nevysvětlitelné jevy

Pondělí, Květen 11th, 2009

V této rubrice jsou fotografie, které oběhly celý svět, patří jako „duchařské“ mezi nejznámější. Ve většině případů se jedná o fotografie, které zkoumala spousta expertů i skeptiků, ale nikdy nedošli k vysvětlitelným závěrům. Je tedy možné, že posmrtný život skutečně existuje a můžeme jej zachytit na fotografiích? Posuďte sami.

Ženské zjevení (originál název – Brown Lady)
- foto pořízené v podvečer 9.září roku 1936 v Raynham Hall (podrobnosti na http://www.castleofspirits.com/brownlady.html)
- fotografie nebyla pořízena žádnými lovci duchů, nýbrž profesionály, kteří fotili interiér budovy do londýnského časopisu Country Living. Spektrální postava ženy byla vidět až po vyvolání snímku. Fotografové netušili co na film během focení zachytili. Negativ byl prozkoumán stovkami expertů, kteří ale nenašli známku jakéhokoliv podvodu, nebo dvojité expozice. Jeden z nápadů, co tento jev mohlo vyvolat, byl otisk prstu na objektivu, ale na žádných jiných fotografiích, zachycených ten den, nic podobného nebylo

Brown Lady

 

 

 

 

 

(Celý příspěvek…)

Základní informace

Pondělí, Květen 4th, 2009

V dnešní době fotografuje kdokoliv, cokoliv a kdekoliv. Od vzniku fotografie ale na vyvolaných snímcích občas není pouze to, co zrovna fotograf vidí a zachycuje, ale i cosi, co není lehké identifikovat (různé obrazce, objekty, obrysy atd.). Samozřejmě, že většina je podvrh, nebo pouze souhra přírodních jevů, či chyba techniky, existují však i fotografie, které se ani specialistům dodnes nepodařilo vysvětlit.
Ve většině případů se neobvyklé jevy zobrazí na fotografii až po jejich vyvolání, fotograf o nich ve chvíli zachycení vůbec neví.

Jak víme, vzniká fotografie tak, že čočkou fotografického přístroje pronikají elektromagnetické paprsky (světlo), dopadají na emulzi a vyvolávají v ní chemické změny. Viditelné světlo však představuje pouze malý výsek elektromagnetického spektra. Je tedy možné, že za určitých okolností působí na filmovou emulzi i paprsky existující v oblastech mimo světelné spektrum. Paprsky, které mohou být prostřednictvím takzvaných subtilních energií přímo ovlivňovány vědomím žijících nebo i zemřelých mentálních entit. Tímto způsobem by mohlo mít vědomí přímý vliv na to, co se na negativech objeví.

(Celý příspěvek…)

Foto – vysvětlitelné jevy

Neděle, Květen 3rd, 2009

Zde naleznete fotografie, které vykazují evidentně cosi neobvyklého, bohužel toto je ve většině případů mylně přisuzováno projevům z “onoho světa”. Jejich vysvětlení je prosté, bez náznaku paranormálna.

Modří statičtí pavouci
Tito “pavouci” jsou elektrické zvláštnosti na filmu a vznikají příliš rychlým vinutím filmu (starší fotoaparáty). Toto se stane, když jsou dny s vysokou statickou elektřinou (např. studené, větrné dny). Když se na Vás lepí oblečení, dostáváte elektrické “šoky” z klik u dveří atd. To jsou příznivé podmínky k zachycení “pavouků” na fotografii. Žádná spiritistická energie.

Statičtí pavouci obr. 1Statičtí pavouci obr. 2Statičtí pavouci obr. 3

 
(Celý příspěvek…)