RSS

Archive for the ‘Obecné’ Category

Úvod

Pondělí, Duben 20th, 2009

.: Vítáme vás :.

Společnost pro výzkum paranormálních jevů, z.s.
IČ: 02227088

Mezi naše hlavní cíle patří:
- objevování, studování, dokumentování a objasňování nevysvětlitelných úkazů
- shromažďování, uchovávání a využívání získaných poznatků ve prospěch společnosti
- sledování, studování, dokumentování a objasňování zvláštních schopností osob, s možností jejich využití ve prospěch společnosti
- pečování o rozvoj technického vybavení a prostředků pro výzkum paranormálních jevů
- spolupráce s jinými, podobně zaměřenými organizacemi

Doufám, že se nám bude dařit na maximum plnit všechny vytyčené cíle a že touto cestou v tomto oboru dosáhneme co nejvíce úspěchů a přínosů.

Úvod

Vítáme Vás na stránkách o posmrtném životě. Budu ráda, když touto cestou najdu pár příznivců, kteří se budou chtít podělit o své názory, zážitky, budou se chtít podílet na těchto stránkách, nebo prostě jen ty, kteří mají zájem se něco zajímavého dozvědět. TECHNICKÁ POZNÁMKA: pokud Vám stránky nefungují jak mají, především v prohlížeči Internet Explorer (hlášení: Na stránce se vyskytla chyba), používejte prosím jako prohlížeč Mozillu Firefox.

Každý podléhá myšlence na smrt, není člověk který by na ni zapomněl, čeká na každého bez vyjímky. Ale jen málokdo na smrt nenahlíží jako na definitivní konec všeho. Tyto stránky mají posloužit jako malý náhled do historie spiritismu, jako vysvětlení pojmů, omylů, důkazů, prostě všeho co se týká smrti a posmrtného života. Rozhodně nemají vyvolat pocit vnucování jakéhosi názoru, je to jen nestranný přehled Všem, kdo jsou, i třeba jen na chvilku, lační dozvědět se něco o “onom světě”.

Sama se na objasnění posmrtného života intenzivně věnuji řadu let, přečetla jsem spoustu materiálů (ze kterých z velké části vznikly tyto stránky), leč musím přiznat, že jasný důkaz posmrtného života opravdu nemám. A snažím se být stále objektivní a dokud sama nedostanu zcela přesvědčivý a nevyvratitelný důkaz, neuvěřím. Ale ani to mne neodrazuje od dalšího hledání důkazů. Vždyť život je tak krátký a otázek tolik.

Snad tyto stránky splní svůj účel jak se dozvědět pár zajímavých věcí o posmrtném životě a nebudou patřit mezi ty, jež jsou spíše jen o spekulacích a pohádkách. Budu se snažit Vám všem přinášet objektivní informace a doufat, že se mi podaří udržet stránky na profesionální úrovni (teda jestli se tomu dá tak říci :-)  ) a že najdu i pár příznivců.

Veronika

A jsme zpět :-)

Sobota, Říjen 14th, 2023

Po hodně dlouhé odmlce se opět vracíme k aktualizaci těchto stránek. Po celou dobu jsme ale nezaháleli a navštívili nespočet zajímavých míst, nasbírali velké množství velice zajímavých materiálů a potkali spoustu skvělých lidí, kteří nám umožnili se dostat na místa, která nám byla důležitým přínosem v naší badatelské činnosti.

V sekci Stránky – Výsledky badatelské činnosti naleznete jednotlivé případy a výsledky, které jsme nedokázali racionálně vysvětlit.

Lze skutečně vizuálně zachytit neviditelný, duchovní svět kolem nás? Nové, zajímavé a možná i převratné výsledky v našem výzkumu.

Sobota, Březen 4th, 2017

Ráda bych se s Vámi podělila o nové a velice zajímavé poznatky z našeho výzkumu. Podařilo se nám s velkou námahou získat speciální a trošku i kontroverzní přístroj, který jsme delší dobu testovali. Jedná se o kameru, ve které jsou zabudované různé senzory. Výsledky jejich snímání jsou přenášeny do tabletu a zde program k tomu určený je porovnává, vyhodnocuje a zobrazuje vzdálenosti a tvary snímaného prostředí.

Nejpodstatnější v této kameře je senzor, který skenuje osnovu obrazu a zobrazuje předměty pomocí infračervené laserové mřížky a technologie reagující na pohyb. Tímto údajně může zachytit (vytečkovat) pro oko neviditelné skeletální postavy. Chci také ale upozornit, že kamera občas sice zachytí skeletální postavu, ale neznamená to, že se vždy jedná o cosi nevysvětlitelného a nadpřirozeného. V rámci testování jsme třeba narazili na příklad, kdy jsme snímali náhrobek tvarem a velikostí připomínající lidskou postavu a kamera jej automaticky, špatně vyhodnotila a vytečkovala jako skeletální postavu. Jedná se stále jen o přístroj, který může chybovat a mylně zobrazovat, na tento aspekt rozhodně nezapomínáme a bereme na něj velký zřetel.  Ale občas se vyskytnou i skeletální postavy, které tak snadno vysvětlit nejde, jako např. ve videu umístěném níže.

Zde přikládám pár fotografií, jak snímané prostředí pomocí kamery vypadá:

Vidíte, že se nejedná o klasické zobrazení. Ve většině případů kamera snímá černobíle (snímek vlevo), když se objeví barvy (snímek vpravo), znamená to, že kamera začíná snímat cosi anomálního:

     

Zde jsou dvě fotografie, na kterých můžete vidět, jak vypadá vyobrazení (vytečkování) postavy. Na těchto fotografiích se jedná samozřejmě o člověka, kdy vidíte jasný obrys a přes něj skeletální vytečkování:

     

A na této fotografii již vidíte pouze skeletální vytečkování, ale žádný obrys osoby. Je tedy patrné, že kamera zachytila postavu neviditelnou pro lidské oko:

 

A zde je jedno zajímavé video, které se nám podařilo pořídit v rámci testování kamery. Skutečně jsme zachytili skeletální postavu. Video vzniklo na hřbitově, snímané jsou dva stromy a uprostřed mezi nimi stojím já. Nejdříve se nic neděje, kamera ale snímá barevným vyobrazením cosi anomálního a poté se objeví skeletální postava na levém stromě. Postava je otočená čelem ke mně a pak vypadá, že šplhá po stromě do jeho koruny, kde mizí.

Postava

 

Další video není podstatné na obraz, ale tentokrát na zvuk (zde doporučuji sluchátka pro jasnější poslech nahrávky). Na hradě Houska se nám podařilo zachytit moc zajímavé EVP přímo v pověstné kapli. Nahrávka vznikla kolem jedné hodiny ráno. Podotýkám, že s naprosto čistým svědomím mohu odpřisáhnout, že zachycený hlas nemohl být od nikoho z přítomných. V pozadí můžete slyšet můj šepot (kde se omlouvám za slovo vole :-) ), cvakání fotoaparátu a pípající zvuk je v tu chvíli naprosto šílící měřič elektromagnetických vln. Abych upřesnila, jedná se vůči mému šepotu o jasný a čistý mužský hlas, záměrně nepíši co konkrétně v zachyceném EVP slyšíme a budu moc ráda, když mi zde napíšete, co z nahrávky konkrétně slyšíte vy.

EVP

 

 

 

Experiment

Úterý, Září 15th, 2015

Níže přikládám odkaz na článek od pana Wágnera na velice zajímavý experiment fungující na principu komunikační tabulky Ouija. Jedná se ale o jednodušší formu, kterou si může otestovat každý.

Opravdu doporučuji článek alespoň přečíst. Budu ráda, když jej zde okomentujete, či přispějete svými zkušenostmi, klidně i samotným videem z experimentu.

http://karelwagner.blog.idnes.cz/c/445069/Jednoduchy-experiment.html

Článek

Neděle, Červen 29th, 2014

V březnu tohoto roku jsem byla oslovena časopisem Záhady života s žádostí o rozhovor, kterou jsem samozřejmě s radostí přijala :-)

V článku, který vyšel v dubnovém vydání časopisu a naleznete jej níže, se dozvíte něco málo o mě a mé práci v oblasti paranormálna.

Obálka   Strana první   Strana druhá   Strana třetí   Strana čtvrtá